Waar bent u naar op zoek?
Nederlands
Ontbrekende of vage details vertragen of wijzigen de prijzen van zonne-energiemontagesystemen meer dan welke andere factor dan ook. Als EPC-aannemer moet u weten welke informatie EPC-aannemers moeten verstrekken: projectbasisgegevens, locatie- en dakomstandigheden, module- en systeemontwerpgegevens, montage- en installatiedetails, en commerciële voorwaarden. Een compleet gegevenspakket versnelt uw offerte en zorgt voor structurele naleving. SIC SOLAR, een toonaangevende leverancier van zonne-energiemontagesystemen, helpt engineering-, procurement- en construction-teams wereldwijd. Voordat u contact opneemt met een leverancier, kunt u uw gereedheid controleren met dit overzicht:
Locatie, capaciteit, type en tijdslijn van het project
Dak- of grondomstandigheden en tekeningen
Afmetingen, gewicht, hoeveelheid en oriëntatie van de modules
Montagetype, hellingshoek en installatiedetails
Certificeringen, leveringsvoorwaarden en planning
Verzamel alle projectdetails voordat u een offerte voor zonne-energiemontage aanvraagt.
Vermeld locatie, capaciteit, dakomstandigheden, modulespecificaties en commerciële voorwaarden.
Een compleet gegevenspakket versnelt uw offerte en zorgt voor structurele naleving.
SIC SOLAR helpt EPC-teams wereldwijd met betrouwbare montageoplossingen.
Gebruik deze categorieën als checklist om vertragingen en kostbare herontwerpen te voorkomen.
Dit gedeelte beantwoordt de kernvraag direct en vormt het kader voor de rest van het artikel. Wanneer u een offerte aanvraagt voor een zonne-energiemontagesysteem, heeft de leverancier een helder beeld van uw project nodig. Twee categorieën zijn in het begin het belangrijkst: waar het project zich bevindt en wat u van plan bent te bouwen.
De projectlocatie bepaalt de wind- en sneeuwbelastingzones. Een locatie in Florida vereist mogelijk stellingsystemen die geschikt zijn voor windsnelheden van 240 km/u, terwijl een installatie in New Jersey doorgaans ongeveer 190 km/u nodig heeft. Sneeuwzones vragen nog meer aandacht. In koude regio's zoals Canada, Scandinavië en het noorden van Japan kan de sneeuwbelasting op de grond oplopen tot 2,0–4,0 kPa. Sneeuw blijft weken of maanden liggen, waardoor dit de structurele capaciteit vaak meer bepaalt dan wind. Een volledige sneeuwspecificatie bij 3,0 kPa voegt ongeveer $ 0,012–$ 0,022 per watt toe voor sectie-upgrades, overspanningsreductie en extra versteviging.
De capaciteit bepaalt de montagehoeveelheid en prijscategorieën. Grotere projecten spreiden vaste kosten zoals engineering en mobilisatie over meer wattages. Mechanisch heien wordt economisch verantwoord vanaf ongeveer 5 MW. Onder die drempel zijn grondschroeven of betonnen funderingen meestal logischer.
De onderstaande tabel vat de belangrijkste locatiedetails samen die u moet voorbereiden.
|
Categorie |
Vereist detail |
Waarom het belangrijk is |
|---|---|---|
|
Omgevingsomstandigheden |
Windsnelheid en sneeuwbelasting |
Bepaalt de structurele sterkte en funderingsdiepte |
|
Locatieterrein |
Vlak, glooiend, rotsachtig of moeilijk te bereiken |
Beïnvloedt het montageontwerp en de installatiemethode |
|
Bodem-informatie |
Bodemonderzoeksresultaten, draagvermogen |
Helpt bij het kiezen van heipalen, grondschroeven of beton |
|
Dakkenmerken |
Daktype, materiaal, structurele capaciteit |
Bepaalt compatibele klemmen en beugels |
|
Leverlocatie |
Haven, magazijn of site-adres |
Beïnvloedt vrachtkosten en Incoterms |
Het projecttype is van invloed op de selectie van het montagesysteem en de offerteopbouw. De kosten voor residentiële dakmontage bedragen 6–12% van de totale capex, wat wordt gedreven door een hoge arbeidsintensiteit en dakbereikbaarheid. Commerciële platdakprojecten tussen 50–200 kW profiteren van vereenvoudigde verzwaarde bevestiging en een lagere complexiteit per eenheid. Utility-scale grondgebonden systemen met vaste hellingshoek profiteren van gemechaniseerd heien en gestandaardiseerde ontwerpen.
Als commercieel zonne-energie EPC-aannemer moet u ook uw tijdlijn delen. Een krap schema vereist mogelijk versnelde productie of luchtvracht, wat de prijsstelling verandert. Deadlines voor netaansluiting kunnen uw inkoopvenster verder onder druk zetten. Deel uw volledige omvang van het werk vroegtijdig, zodat de leverancier productieschema's kan afstemmen op uw bouwschema.
SIC SOLAR brengt ervaring mee in residentiële, commerciële en utility-scale projecten in Azië, Europa, Amerika en het Midden-Oosten. Deze wereldwijde voetafdruk helpt het bedrijf om uiteenlopende projectlocatieomstandigheden en regelgevende omgevingen te begrijpen. Of uw zonne-energiesysteem nu dienst doet op een enkel dak of een opstelling van meerdere megawatt, het engineering-, inkoop- en constructieondersteuningsteam van SIC SOLAR kan de juiste montageoplossing afstemmen op uw projectvereisten.
Uw locatiebeoordeling moet dak- en gronddetails vastleggen voordat een leverancier een offerte voor een zonnemontagesysteem kan afronden. Deze omstandigheden zijn bepalend voor de railselectie, klemmaten, funderingstype en totale kosten.

Het daktype en het bedekkingsprofiel bepalen welke klemmen en rails op uw project passen. Staande naaddaken gebruiken niet-penetrerende klemmen die zijn afgestemd op naadhoogten van 38, 50 of 76 mm. Trapeziumvormige daken hebben ribhoogten van 27–60 mm en vereisen schroefpenetratie met EPDM-pakking bij de ribkroon. Golfdaken hebben oplegblokken of beugels nodig op gordingposities, met een hart-op-hart-afstand van nok tot nok van 76–152 mm.
Daktekeningen zijn net zo belangrijk. U moet de dakhelling, gordingsectiegrootte, materiaalkwaliteit en overspanning documenteren. Daken met een steile helling van meer dan 7° activeren windcoëfficiënten volgens ASCE 7-22 Sectie 29.4.4. Parallel-aan-de-helling montage gebruikt doorgaans hellingshoeken van 5°–20°. De afstand tussen de klemmen bedraagt 600–1.500 mm hart op hart, met perimeter- en hoekzones op 600–900 mm en binnenzones op 1.200–1.500 mm. Een schroefpatroon of balkzoeker bevestigt de locaties van de gordingen. De montagesystemen van SIC SOLAR voldoen aan AS/NZS 1170 en JIS 8955:2011 voor extreem weer, zodat uw dakgegevens direct worden verwerkt in een conform systeemontwerp.

Moduulafmetingen en gewicht zijn direct van invloed op railafstand, klemmaat en structurele belastingsberekeningen. U kunt een offerte voor een zonnemontagesysteem niet afronden zonder de exacte moduuldatasheet. Commerciële fotovoltaïsche ("PV") panelen zijn over het algemeen groter en zwaarder dan residentiële modellen, dus generieke aannames leiden tot onnauwkeurige prijzen.
Verzamel de datasheet van de fabrikant voor uw geselecteerde moduulmodel voordat u contact opneemt met een leverancier van zonnemontagesystemen. Noteer afmetingen met en zonder het frame, moduulgewicht en toleranties, maximale mechanische belastbaarheid, klemzones, locaties van montagegaten, connectortype en kabellengte. Documenteer het bedrijfstemperatuurbereik, het vermogen en de garantievoorwaarden. Controleer de compatibiliteit van het montagesysteem en houd rekening met bevestigingsmateriaal dat buiten de rand van de opstelling kan steken. Vereis een definitief goedgekeurde lay-out en een apparatuurschema voordat u bestelt, aangezien vervangingen in de toeleveringsketen de voetafdruk of het gewicht kunnen veranderen.
|
Specificatie |
Typisch bereik |
|---|---|
|
Moduullengte |
68–94 inch |
|
Moduulbreedte |
44–51 inch |
|
Moduulgewicht |
47–85 pond |
|
Grootst beschikbare module |
|
Praktijkvoorbeeld met een module van 600W (89,7 in × 44,6 in, 61 lbs) voor een doel van 100 kW:
Benodigde modules: 100.000W ÷ 600W = 167 modules
Oppervlakte alleen van modules: 167 × (89,7 in × 44,6 in) ≈ 4.644 sq ft
Toepassing van een verhouding module-tot-dakoppervlak van 0,70: 4.644 ÷ 0,70 ≈ 6.634 sq ft werkelijke opstellingvoetafdruk
Alleen het moduulgewicht: 167 × 61 lbs ≈ 10.187 lbs, vóór montagesystemen, bekabeling of ballast
Dit laat zien waarom moduulafmetingen en gewicht essentiële invoergegevens zijn voor nauwkeurige offertes voor montagesystemen: ze bepalen zowel de fysieke voetafdruk als de structurele belasting die het montagesysteem moet dragen.
Het aantal modules en de oriëntatie bepalen de lay-out van de opstelling en de stuklijst. Een kleine commerciële installatie heeft mogelijk een eenvoudige structuur nodig, terwijl een groot zonnepark duizenden staanders, rails, klemmen en bevestingsmiddelen kan omvatten. Portret- en landschapsconfiguraties vereisen verschillende railarrangementen en steunposities. Als u de lay-out wijzigt nadat het structurele ontwerp is voltooid, worden extra technische aanpassingen of componentwijzigingen noodzakelijk. Geef nauwkeurige moduulafmetingen en -hoeveelheden op, zodat uw leverancier de materiaalvereisten precies berekent in plaats van offertes uit te brengen op basis van aannames.
|
Attribuut |
Dubbel Portret / 2P |
Landschapsalternatieven |
|---|---|---|
|
Hellingsrichting |
Twee modulelengtes vormen de hellingsrichting |
Modulebreedte of meerdere landschapsmodules vormen de hellingsrichting |
|
Klemzones |
Maakt vaak gebruik van klemzones aan de lange zijde |
Railrichting en klemposities kunnen verschillen |
|
Tafelhoogte |
Kan een hogere opstaande rand creëren bij dezelfde kanteling en vrije ruimte |
Kan een andere tafelhoogte en rijafstand opleveren |
|
Structurele controles |
Draagbalkoverspanningen, windeffecten en toegang moeten worden gecontroleerd voor de exacte module |
Compatibiliteit moet nog steeds voldoen aan de montage-instructies van de modulefabrikant |
|
Algehele impact |
Geen enkele lay-out is altijd beter — vergelijk energieopbrengst, landgebruik, staalhoeveelheid, aantal funderingen, elektrische bekabeling, installatietijd en onderhoud gedurende de levensduur |
Dezelfde vergelijking is van toepassing |
Belangrijke lay-outinvoer omvat hellingslengte, tafellengte, kantelhoek, vrije ruimte aan de onderkant, hoogte van de bovenrand, rijafstand, ondersteuningsafstand en modulecompatibiliteit. De modulefabrikant bepaalt de toegestane klemzones, minimale klemengte, boutkoppel en mechanische belastingsklassen. Deze waarden moeten worden afgestemd op de 2P-railopstelling. Het R&D-team van SIC SOLAR innoveert voortdurend om de installatie te vereenvoudigen en de arbeidskosten te verlagen, ter ondersteuning van het ontwerp van commerciële zonne-energiesystemen op wereldwijde markten.
Montagetype en kantelhoek bepalen uw offerte meer dan bijna elke andere ontwerpfase. U moet in een vroeg stadium beslissen of uw zonne-energiesystemen gebruik gaan maken van dakmontage, grondmontage, carports of trackerhardware. Elke optie brengt andere materiaalkosten, arbeidsvereisten en funderingsbehoeften met zich mee. Uw leverancier kan de klok niet nauwkeurig prijzen zonder deze informatie.
De beschikbare montage-opties vallen in vijf brede categorieën. Dakinstallatie blijft de populairste benadering. Installateurs monteren deze systemen op platte membranen, metalen panelen en felsdaken. Vaste of verzwaarde grondmontage werkt goed wanneer u een open terrein heeft. Er is ook een onopvallende, verzwaarde optie voor locaties met een beperkte penetratievergunning. Zonne-trackers met één of twee assen zijn zinvol wanneer het maximaliseren van de energieproductie uw prioriteit is. Hybride oplossingen combineren dak- en grondopstellingen om de energieopbrengst voor grotere faciliteiten te verhogen. Carports veranderen parkeerterreinen in zonne-generatoren en bieden overdekte parkeergelegenheid met een dubbele functionaliteit.
Kostenverschillen tussen dak- en grondmontage zijn aanzienlijk. De onderstaande tabel toont typische geïnstalleerde kostenbereiken voor een residentieel project.
|
Kostencomponent |
Dakmontage |
Grondmontage |
Verschil |
|---|---|---|---|
|
Panelen + Omvormer |
$10.000-$12.000 |
$10.000-$12.000 |
$0 (zelfde apparatuur) |
|
Montagesysteem |
$2.000-$3.000 |
$4.000-$6.000 |
+$2.000-$3.000 |
|
Fundering/Voetstukken |
N.v.t. (gebruikt dak) |
$1.500-$3.500 |
+$1.500-$3.500 |
|
Graafwerkzaamheden + Leidingen |
N.v.t. |
$1.500-$3.000 |
+$1.500-$3.000 |
|
Arbeid |
$3.000-$4.500 |
$4.000-$6.000 |
+$1.000-$1.500 |
|
Totaal geïnstalleerd |
$22.000-$28.000 |
$26.000-$34.000 |
+$4.000-$6.000 |
|
Kosten per watt |
$2,20-$2,80 |
$2,60-$3,40 |
+$0,40-$0,60 |
De kantelhoek is van invloed op de energieopwekking en de structurele belasting. Grondopstellingen kunnen worden ingesteld op de optimale vaste kantelhoek van 25-30 graden op het zuiden gericht voor de breedtegraad van de Hudson Valley (41-42°N). Deze oriëntatie maximaliseert de energieopwekking. Dakopstellingen zijn gebonden aan de bestaande dakhelling. Typische hellingen zijn 6/12 (~26,5°), 4/12 (18°) of 8/12 (33°). Elke afwijking van het ideaal vermindert de opbrengst. Het produktieverschil tussen een perfect georiënteerde grondopstelling en een gemiddelde dakopstelling is jaarlijks 10-25% (1.200-3.000 kWh, of $180-$540/jaar bij $0,15/kWh). Enkelassige volgers verhogen de opbrengst nog eens met 15-25% ten opzichte van vaste grondopstellingen. Ze voegen echter $3.000-$5.000 toe aan de systeemkosten en vereisen onderhoud voor bewegende onderdelen.
Panelen die onder een hoek van 30 graden of meer zijn gekanteld, voeren sneeuw sneller af dan installaties met een lagere hoek. Grondopstellingen die op 30 graden zijn ingesteld, maken zichzelf vrij na de meeste lichte sneeuwval. Dakopstellingen met een helling van 4/12 (18 graden) houden sneeuw langer vast en produceren daardoor minder winterenergie.
Uw keuze tussen een vaste kantelhoek en een verstelbare kantelhoek heeft ook invloed op de offerte. Systemen met een vaste kantelhoek kosten minder en vereisen geen seizoensgebonden aanpassing. Systemen met een verstelbare kantelhoek vangen meer energie op gedurende de seizoenen, maar voegen hardware en arbeid toe.Ballastdakopstellingen vermijden dakdoordringing en behouden dakgaranties. Doordrongen dakopstellingen kosten minder, maar vereisen werk met daklood en kit. Deel uw voorkeur met uw leverancier van het zonnemonteresysteem voordat zij de prijzen definitief maken.
Installatiedetails bepalen de omvang van de arbeid en de funderingskosten. Een typische installatie op de grond volgt een vaste volgorde. Ten eerste omvat het terreinwerk ontbossing, egalisatie en erosiebestrijding. Ten tweede installeert een funderingsaannemer ingeheide palen, schroeffunderingen of betonwerk. Ten derde begint de montage van de draagconstructie en het constructiestaal. Ten vierde creëert graafwerk kabelgoten van de opstelling naar de elektrische apparatuur. Ten vijfde installeren ploegen de panelen. Ten zesde weerspiegelt het elektrische werk de omvang van het dak, maar met langere kabelgoten.
Het funderingsontwerp hangt af van de omstandigheden op uw projectlocatie. Uw leverancier kan gratis funderingsaanbevelingen leveren voor betoninpassing bij het berekeningspakket van de opstelling. U kunt deze aanbevelingen gebruiken om schattingen voor cement te verkrijgen. Cementvereisten zijn afhankelijk van de diepte en vorm van de fundering en of de opstelling een ontwerp met meerdere palen gebruikt. Ontwerp- en locatiedegevens die in de Solar Mount AutoDesigner worden ingevoerd, bepalen de afmetingen en vorm van de fundering.
Aardings- en verbindingscomponenten zijn belangrijk voor de naleving van voorschriften en de systeemveiligheid. Alle onderdelen die nodig zijn om de opstelling te verbinden ter voorbereiding op de apparatuuraarding worden meestal meegeleverd. Moduleklemmen verbeteren de verbinding door door de coating van de PV-module te dringen terwijl deze op de rail wordt aangesloten. Er wordt één aardingslip meegeleverd voor elke kolom. Deze onderdelen verbinden de rails van de opstelling met de aardingsgeleider. Er is een elektricien nodig om het aardingsproces te voltooien. Afhankelijk van uw kwalificaties moet u mogelijk een professional inhuren voor bedradings- en aardingsdiensten.
Kabelbeheer en uitbreidingen zijn van invloed op de installatie-efficiëntie. Kabelbeheerklemmen zijn optionele maar handige uitbreidingen die het bedradingsproces netjes houden. Er is één micro-omvormeradapter nodig voor elke omvormer, optimizer of automatisch uitschakelapparaat dat in de rails van de opstelling is geïntegreerd als onderdeel van de aarding en verbinding van apparatuur. Andere optionele uitbreidingen zijn kantelhoek-indicatoren voor het bevestigen en aanpassen van de hoek van de opstelling. Alle productuitbreidingen kunnen worden aangeschaft via de Project Portal.
Compatibiliteit met bestaande structuren vereist zorgvuldige beoordeling. Voor dakprojecten moet u bevestigen dat de dakstructuur de extra belasting van montagerekken, panelen en ballast aankan. Voor grondprojecten moet u verifiëren dat de grond het funderingstype kan dragen. Uw EPC-team moet ook vroegtijdig de netwerkaansluitingsvereisten van het nutsbedrijf controleren. Deze vereisten kunnen invloed hebben op het systeemontwerp en de selectie van apparatuur. Een mismatch tussen uw montagemateriaal en bestaande structuren leidt tot kostbare herontwerpen.
SIC SOLAR biedt eenvoudige, duurzame en economische montagesystemen met 10 jaar garantie en een levensduur van 25 jaar. Het R&D-team van het bedrijf innoveert voortdurend om de installatie te vereenvoudigen en de arbeidskosten te verlagen. Of het ontwerp van uw zonnestroomsysteem nu vraagt om dakopstellingen, grondopstellingen, carports of volgershardware, SIC SOLAR kan de juiste oplossing afstemmen op de projectvereisten van uw zonnemonteresysteem. Hun technische ondersteuning helpt u de details van het systeemontwerp te finaliseren voordat de productie begint.
Certificeringen en nalevingsdocumenten bepalen vaak of uw project goedkeuring krijgt. U moet deze items voorbereiden voordat u een offerte voor een zonnemonteresysteem aanvraagt.
Verschillende markten vereisen verschillende certificeringen. ISO9001 dient als de internationale benchmark voor kwaliteitsbeheer. CE en TUV duiden op naleving voor de Europese markt, terwijl EN 1990:2002 de Europese structurele ontwerpen dekt. ANSI is van toepassing op de Verenigde Staten. AS/NZS 1170 is van toepassing op Australië en Nieuw-Zeeland, en JIS 8955:2011 is van toepassing op Japan. Uw bevoegde autoriteit zal ook specifieke nalevingsdocumenten vereisen voor de afgifte van vergunningen.
|
Certificering / Standaard |
Aangeduide markt of regio |
|---|---|
|
ISO9001 |
Internationale benchmark voor kwaliteitsbeheer |
|
CE |
Europese markt |
|
TUV |
Europese markt |
|
EN 1990:2002 |
Europese norm voor structureel ontwerp |
|
ANSI |
Verenigde Staten |
|
AS/NZS 1170 |
Australië / Nieuw-Zeeland |
|
JIS 8955:2011 |
Japan |
Een typische indiening omvat het door een PE gestempelde berekeningsrapport van de constructie (met een gedetailleerde uitwerking van de wind-, sneeuw- en seismische belasting volgens ASCE 7), gedetailleerde werktekeningen van de constructie, het UL 2703-certificaat van de fabrikant met de goedgekeurde modulematrix, meegerekend de officiële installatiehandleiding van het systeem. UL 2703-certificering is vereist door de National Electrical Code voor de veiligheid van het aardingspad en de brandweerstand. Instanties zullen vergunningsaanvragen met niet-geclassificeerde montagecomponenten afwijzen. PE-stempeling is verplicht voor commerciële, industriële en nutsprojecten. Alle 50 staten passen NEC- en IBC-variaties toe, waardoor vermelde en gelabelde apparatuur universeel vereist is voor vergunningverlening.
Leveringsvoorwaarden zijn van invloed op uw geoffreerde prijs en levertijd. FOB, CIF en DDP verleggen elk de kosten en risico's tussen u en de leverancier van uw zonne-montagesysteem. Verpakkingseisen zijn van belang voor de efficiëntie van het laden van containers en de verwerking op de locatie. Palletetikettering helpt uw ploeg om onderdelen snel te identificeren tijdens de installatie. Deel de leveringstijden voor uw locatie al vroeg, zodat de productieslots aansluiten op uw bouwplanning.
Uw EPC-team moet ook de deadlines voor netkoppeling bevestigen. Deze datums kunnen druk zetten op uw inkooptermijn en versnelde productie vereisen. SIC SOLAR garandeert een strenge kwaliteitscontrole in elke fase en bedient globale markten met betrouwbare leveringen. De garantie van 10 jaar en de levensduur van 25 jaar van het bedrijf garanderen prestaties op de lange termijn voor de projectvereisten van uw zonne-montagesysteem.
Volledige informatie over alle vijf de categorieën bepaalt hoe snel en nauwkeurig de offerte voor uw zonne-montagesysteem zal zijn. Een gestandaardiseerd informatiepakket vermindert het inkooprisico en versterkt uw relatie met elke leverancier van zonne-montagesystemen. Gebruik deze categorieën als een checklist voorafgaand aan de offerte voor elke aanvraag. Centraliseer locatiegegevens, bevestig bebouwbare zones en verifieer de haalbaarheid van de netkoppeling in een vroeg stadium. SIC SOLAR ontwerpt oplossingen die zijn afgestemd op lokale omstandigheden, terwijl internationale best practices worden toegepast. Een grondige voorbereiding versnelt de levering en voorkomt kostbare herontwerpen. Behandel de informatie die EPC-aannemers moeten verstrekken als uw standaard intakeproces, en uw zonne-energiesysteem zal met minder verrassingen van offerte naar bouw gaan. Uw EPC-team bespaart tijd, geld en herstelwerk.
Locatie, capaciteit, dak- of grondgegevens, modulespecificaties en commerciële voorwaarden bepalen de snelheid. Een compleet pakket stelt de leverancier van uw zonnepaneelmontagesysteem in staat de klus te prijzen zonder vervolgvragen. Ontbrekende gegevens leiden tot herzieningen en vertraging van uw planning.
Controleer certificeringen, garantievoorwaarden en wereldwijde projectervaring. SIC SOLAR beschikt over ISO9001, voldoet aan AS/NZS 1170 en JIS 8955:2011, en ondersteunt systemen met 10 jaar garantie en een levensduur van 25 jaar. Vraag om referenties in uw regio.
Bevestig ze vroegtijdig, voordat u de projectvereisten voor uw zonnepaneelmontagesysteem definitief vastlegt. Deadlines voor de netkoppeling kunnen uw inkoopvenster onder druk zetten en tot versnelde productie dwingen. Deel deze datums met uw leverancier, zodat de productieslots aansluiten op uw bouwplanning.
Geef aan of u een staande (portrait) of liggende (landscape) opstelling plant. De oriëntatie verandert de railrichting, klemposities en tafelhoogte. Lever het datablad van de module aan, zodat uw leverancier de materiaalbehoefte nauwkeurig kan berekenen in plaats van te offreren op basis van veronderstellingen.
Dat kan, maar houd rekening met een voorwaardelijke prijsstelling. Dakhelling, gordingafstand en het profiel van de dakbedekking bepalen de keuze van klemmen en rails. Stuur de tekeningen zo snel mogelijk op, zodat uw EPC-team kostbare herontwerpen op een later moment voorkomt.